Формуюча складова підприємливості в структурі сучасного уроку
8 грудня 2014 року на базі Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбулася обласна науково-практична конференція з теми «Формуюча складова підприємливості в структурі сучасного уроку» з реалізації польсько-українського проекту «Уроки з підприємницьким тлом».
Даний проект співфінансований в рамках Програми польської закордонної допомоги Міністерства закордонних справ Республіки Польща і спрямований на підтримку суспільно-економічного сталого розвитку країни через виконання заходів, що підвищують рівень освіти і професійної кваліфікації через запровадження елементів підприємницької освіти у школі на уроках з усіх шкільних предметів. Педагоги з 18 областей України готували конспекти уроків з підприємницьким змістом. Освітяни нашої області складали конспекти з трудового навчання.
У конференції взяли участь учителі трудового навчання – автори конспектів, керівники шкільних клубів підприємництва, методисти, які координують навчальний процес, учителі різних шкільних предметів.
Відкрив конференцію І.В.Вєтров, проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародного співробітництва РОІППО, ознайомив з українським досвідом у реалізації польсько-українських проектів. Л.І.Медведчук, методист кабінету природничо-математичних предметів, технологій презентувала для учасників польсько-український проект «Уроки з підприємницьким тлом» та однойменний навчальний посібник, що містить методичні рекомендації про організацію уроків «із підприємницьким тлом» та взірцеві конспекти уроків з 18 предметів шкільного курсу.
Н.А.Мельник, проректор із науково-методичної роботи РОІППО, намітила шляхи подальшої реалізації проекту в нашій області. Прийнято важливе рішення: продовжити роботу над створенням конспектів з підприємницькою складовою, провести обласний Інтернет-конкурс «Уроки з підприємницьким тлом» у номінаціях: інтегровані уроки з підприємницьким тлом; позакласні заходи; виховні заходи. Створити консультаційні центри із питань проведення уроків із підприємницьким тлом під керівництвом учасників проекту.
В.М.Жалобна, методист кабінету природничо-математичних предметів, технологій, ознайомила з особливостями уроків, що містять підприємницький зміст, з методами та техніками навчання, що сприяють формуванню ключових компетентностей.
Поділилися досвідом роботи по формуванню компетентностей – підприємливості та ініціативності, керівники шкільного клубу підприємництва «Крок» Семидубського аграрного ліцею і загальноосвітньої школи І – ІІ ступенів Л.А.Ондрей та Т.О.Бондарчук.
Учителі трудового навчання, що приймають участь у проекті, презентували свої уроки. До уваги учасників конференції представлені уроки Н.І.Стєшиної, С.М.Мельник (Костопільська загальноосвітня школа-комплекс І – ІІІ ст. № 6), О.В.Кравчук (Рівненська загальноосвітня школа І –ІІІ ст. № 25), В.В.Бойка (Сарненська гімназія), І.С.Волошиної (Володимирецька загальноосвітня школа І –ІІІ ст. № 1), Г.О.Шубер (Рівненський НВК № 12).
Всі учасники польсько-українського проекту «Уроки з підприємницьким тлом» мають велику надію на те, що уроки з підприємницькою складовою , шкільні клуби підприємництва, Євроклуби, що увійшли в українську шкільну практику завдяки польським освітянам, допоможуть Україні гідно увійти в співдружнісь європейських держав.
Лідія Медведчук
Инвестор Аркадий Морейнис в Telegram-канале «Тёмная сторона» рассказал, как доступно объяснить ребенку суть предпринимательства.
7-8 грудня в Університеті банківської справи пройдуть півфінальні та фінальні ігри ІV Всеукраїнського турніру юних знавців курсу «Фінансова грамотність».