Вийшов з друку навчальний посібник "Google-сервіси для вчителя. Перші кроки новачка
УДК 004.4:371.1
ББК 74.025.3
Рекомендовано
Міністерством освіти і науки України
(Лист № 1/11-17042 від 07. 11.2013 р)
РЕЦЕНЗЕНТИ:
А.І. ЧМІЛЬ, доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри університетської та профільної освіти та права ДВНЗ «Університет менеджменту освіти»
М.І. Піддячий, доктор педагогічних наук, професор, головний науковий співробітник лабораторії профільного навчання та профконсультацій Інституту педагогіки НАПН України.
К 17 КАЛІНІНА Л.М., НОСКОВАМ.В.
Google-сервіси для вчителя. Перші кроки новачка / Л.М. Калініна, М.В. Носкова:
Навчальний посібник. - Львів, ЗУКЦ, 2013. - 182с.: іл.
ISBN 978-617-655-098-3
У навчальному посібнику розкрито можливості використання Google-сервісів у навчально-виховному процесі загальноосвітнього навчального закладу та для оперативного розв’язанняактуальних задач педагогічногосупроводуучнів, а такожзастосуванняІнтернет-сервісів у методичнійдіяльності. У центрі уваги посібника застосунки: Gmail, Google Search, Google Drive, Google Calendar, Google+, Picasa, Google Maps, Google Earth, Panoramio. Представлено веб-інструменти, що дозволять урізноманітнити форми і методи організації навчання та спілкування, оптимізувати методичну роботу вчителя, зробить навчання ефективним та цікавим. Ретельний опис усіх етапів роботи із сервісами, рекомендації щодо їх застосування на практиці, тематичний список корисних посилань на Інтернет-джерела, багатий ілюстративний матеріал дозволяють легко опрацювати зміст книги читачам із початковим рівнем ІКТ-грамотності, сприятимуть саморозвитку педагога та формування у нього ІКТ-компетентності.
Навчальний посібник може бути корисним вчителям, керівникам загальноосвітніх навчальних закладів, слухачам курсів підвищення кваліфікації, студентам педагогічних коледжів, інститутів і університетів та їхнім викладачам. Призначений для самостійного оволодіння описаними Google-сервісами, під час очного та дистанційного навчання учнів і студентів, а також на очних та дистанційних курсах підвищення кваліфікації педагогічних працівників у системі післядипломної освіти.
ЗМІСТ
- Для кого цей посібник?
- Правила нетівського мережанина
- Вітайте, це - Google
- Корисні посилання в Інтернеті
- Деякі особливості сумісності браузерів та сервісів Google
- Google Chrome
- Станьте членом родини Google. Створіть акаунт
- Електронна пошта. Що особливого в Gmail?
- Про народження Gmail
- Пишемо, відповідаємо, мітимо, групуємо
- Поради вчителю: як використовувати Gmail у роботі
- Корисні посилання в Інтернеті
- Ознайомтесь зі списком, будь ласка!
- Все починалося з питання
- Фішки досвідченого Інтернет-серфінгіста
- Корисні посилання в Інтернеті
- Google Drive
- Початок роботи в Google Drive. Налаштування
- Текстові документи
- Таблиці
- Форми
- Презентації
- Поради вчителю, як використати Google Drive у роботі
- Корисні посилання в Інтернеті
- Google Calendar. Щоб нічого не пропустити
- Створюємо календар та налаштовуємо його
- Спільний доступ до календаря. Публічні та приватні події. Читачі та співавтори
- Поради вчителю: як використати Google Calendar у роботі
- Корисні посилання в Інтернеті
- Google+
- Профіль в Google+. Створюємо кола
- Публікації у Google+
- Поради вчителю: як використати Google+ у роботі
- Корисні посилання в Інтернеті
- Picasa. Дії з фотографіями на комп’ютері та в Інтернеті
- Встановлюємо Picasa на ПК
- Колаж за кілька хвилин
- Фотоальбоми в Інтернеті
- Picasa Web Albums та Фотографії Google+
- Корисні посилання в Інтернеті
- Google Maps. Увесь світ на долоні, або Як тут пройти, проїхати
- Створюємо власну карту, мітимо та прокладаємо маршрут
- Google Earth та інші планети
- Panoramio
- Поради вчителю: як використати сервіси Google Maps, Panoramio та Google Earth у роботі
- Корисні посилання в Інтернеті
- На завершення
- Тлумачення термінів
- Використані джерела
Для кого цей посібник?
Ідея створення посібника з’явилась практично одночасно зі запровадженням очно-дистанційного курсу «Використання Google-сервісів у методичній роботі вчителя». Навчальний курс створювався для системи підвищення кваліфікації вчителів загальноосвітніх навчальних закладів Львівської області і мав на меті надати вчителю мінімально достатній обсяг знань та практичних навичок використання найпопулярніших Інтернет-сервісів компанії Google. Саме для доповнення і посилення курсу задумувався посібник, який мав містити додаткову інформацію про компанію Google, опис популярних сервісів, докладні інструкції для роботи з ними та веб-адреси, де вчителі можуть поглибити отримані знання або ознайомитись із вдалими прикладами використання сервісів.
Внаслідок практичного проведення занять для груп вчителів на очно-дистанційному курсі задум удосконалювався, тому посібник став путівником для початківця, який розпочинає знайомство з сервісами компанії Google, і для вчителя, який може і хоче зробити перші кроки в роботі з популярними Google-сервісами самостійно.
Розділи посібника побудовані та розміщені у певному порядку, який дозволяє читачеві поступово та послідовно оволодівати сервісами та поєднувати їх між собою. Надзвичайно корисна властивість більшості Google-сервісів - інтегруватися між собою, тим самим доповнюючи та посилюючи можливості та функції кожного, робить їх практично універсальними і надзвичайно ефективними у використанні.
Викладу у кожному розділі побудовано за подібною схемою:
- знайомство з термінологією, пояснення та визначення понять;
- коротка історія створення та розвитку сервісу;
- докладна інструкція для роботи з сервісом;
- додаткові можливості та функції сервісу;
- посилання на джерела, що допоможуть в опануванні сервісу або розкриють його можливості;
- ідеї щодо використання сервісу в педагогічній діяльності.
Посібник містить достатню кількість ілюстрацій, які допоможуть читачеві ознайомитись із сервісами та виконати певні дії для їх освоєння. Також, за погодженням із слухачами очно-дистанційного курсу «Використання Google-сервісів у методичній роботі вчителя», на сторінках книги ви знайдете приклади реального застосування сервісів у роботі вчителів Львівської області та посилання на блоги, сайти, спільні документи вчителів України та близького зарубіжжя, які дозволять педагогам знайти власний спосіб застосування набутих знань та навичок.
Посібник, який ви тримаєте у руках, розкриває педагогічні можливості та особливості роботи із поштовим сервісом Gmail та пошуковим GoogleEarth, сервісами GoogleDrive, GoogleCalendar, Google+, Picasa, GoogleMaps, GoogleEarth, Panoramio.
Посібник допоможе тим, хто хоче оволодіти принципами роботи найпопулярніших в Україні Google-сервісів.
Посібник розрахований на користувачів Інтернету, які ще не мають достатнього досвіду роботи з мережевими сервісами, але мають
- навики роботи з комп’ютером,
- бажання оволодівати новими знаннями та навичками роботи в Інтернеті,
- бажання знати про новинки Інтернет-технологій;
- намір активно використовувати Інтернет-технології у власних потребах та у педагогічній практиці,
- бажання поповнити Інтернет-спільноту активних та ІКТ-грамотних педагогів.
Неважливо, скільки вам років, якої ви статі, де ви працюєте і яку посаду займаєте. Важливе лише ваше особисте бажання навчитися використовувати Інтернет-технології у повсякденному житті. Якщо це ваші перші кроки - ви отримаєте початкові навики роботи з Інтернет-сервісами, створеними компанією Google, і в подальшому зможете самостійно освоювати безмежні простори та можливості Інтернету. Якщо ви вже маєте певний досвід, можливо, знайдете для себе щось цікаве й нове, адже корисно дивитися навіть на дуже знайомі речі «чужим поглядом», інколи це дає поштовх до надзвичайного розвитку. Якщо ж ви спеціаліст у ІТ-технологіях і належите до розробників софту, перегляньте сторінки цієї книги, можливо, побачите можливості вдосконалення створених вами продуктів.
Треба зазначити, що Інтернет-сервіси постійно оновлюються та покращуються, і за час, поки ця книга пройде шлях від авторів до читача, відбудуться певні зміни у функціях Google-сервісів, які, швидше за все, поліпшать їх роботу. Зміняться інтерфейси та назви застосунків, з’являться нові та, можливо, припинять своє існування ті, до яких ми звикли. Саме тому автори посібника продовжують роботу над ним. У майбутньому планується додати розділи, присвячені сервісам YouTube, Blogger, GoogleSites, а також розповісти про можливості застосування у навчально-виховному процесі інших сервісів, які саме зараз створюються.
Ця книга написана із розрахунком, що читачі зможуть отримати ключові знання для роботи і знатимуть, де шукати додаткову інформацію і як освоїти його можливості сервісу без сторонньої допомоги.
Усім без винятку читачам хочемо подякувати за ваш вибір і побажати корисного та практичного читання. Будемо раді, якщо ця книга стане вам у пригоді і вдячні за поради, зауваження, критику та відгуки.
Маргарита Носкова
Джерело: http://shop.vlasnasprava.info/book/Google-services-for-teachers-first-step/Инвестор Аркадий Морейнис в Telegram-канале «Тёмная сторона» рассказал, как доступно объяснить ребенку суть предпринимательства.
7-8 грудня в Університеті банківської справи пройдуть півфінальні та фінальні ігри ІV Всеукраїнського турніру юних знавців курсу «Фінансова грамотність».