15Вер

Відбувся навчальний семінар для учасників польсько-українського-проекту «Шкільна академія підприємництва 3»

З 5 по 14 вересня 2015 року у Польщі відбувся навчальний семінар в рамках польсько-українського проекту «Шкільна академія підприємництва 3» для 36 учасників з України. До участі в проекті було запрошено по 2 передставники із 18 обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти або академій неперервної освіти.

На початку семінару учасників чекала приємна несподіванка – дводенний навчальний візит до міста Ґданськ 6-7 вересня. Програма візиту була насиченою. Учасники мали змогу насолодитися красою Балтійського моря та казковою архітектурою міста. Проте, найціннішим досвідом був візит до Європейського Центру Солідарності, під час якого учасники проекту зустрілися із колишнім президентом Польщі – Лехом Валенсою, а також прогулялися по Музею Солідарності, який є символом боротьби польського народу із тоталітаричним режимом. Учасникам також сподобався візит до Інкубатору Підприємливості, центру, де учнів навчають підприємливості. Учасники мали змогу обмінятись досвідом щодо впровадження підприємництва в освіті із польськими колегами та почерпнути цікаві ідеї.Після візиту до Ґданська на учасників чекала насичена навчальна програма. Семінар проходив на базі Тренінгового центру Осередку розвитку освіти у Варшаві, що розташований у м. Сулеювек.

Регіональні лідери отримали масу вражень від симуляційної економічної гри «Селянська школа бізнесу», яка розвиває підприємницькі позиції; пройшли ряд міжособистісних тренінгів; дізнались про новий метод позитивної оцінки ситуації; вивчали елементи контролю з управління – управління ризиками, пов’язаними з реалізацією проекту ШАП 3, наприклад, виявлення ризиків, спосіб оцінки ймовірності виступу, оцінка наслідків; опрацьовували способи поведінки з ризиками, механізм моніторингу ризиків у процесі реалізації проекту та принципи управління проблемами; відвідали інтерактивний музей POLIN -  музей 1000-річчя історії польських євреїв.Все ж, основною метою семінару була розробка навчальної програми для методистів та викладачів обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти та академій неперервної освіти. Учасники, спільно із тренерами, розробляли рамкову програму навчання для методистів та викладачів ІППО, аналізували очікувані результати, провадили відбір конкретного змісту та уточнювали цілі модулів навчання. Серед тренерів, які працювали із представникми 18 областей, були Ева Бобінська, координатор проекту, Моніка Вервіцька та Катажина Кошевська.


Фотогалерея події >>

Поділитися:  
Новини проекту
Ощадбанк та Університет банківської справи провели уроки фінграмотності у Мистецькому Арсеналі (07.06.2016)
02-03 червня студенти Університету банківської справи провели уроки фінансової грамотності у рамках інноваційно-освітнього проекту для дітей та підлітків "Арсенал ідей"в Фінансовій лабораторії у Мистецькому арсеналі у Києві. Захід проходив у партнерстві з АТ «Ощадбанк».
Увага! Конкурс! (07.06.2016)
Оголошуємо конкурс на участь в українсько-польському проекті «Нова українська школа». Мета проекту – розроблення нових держстандартів для початкової, базової та старшої школи.
Всі новини »