16Гру

В Дніпропетровській області відбулась обласна науково-практична конференція «Міжнародна співпраця освітніх закладів як напрям інноваційного розвитку учасників навчально-виховного процесу»

09 грудня 2014 року гостинно відчинив свої двері Перещепинський професійний ліцей Новомосковського району Дніпропетровської області. Саме на його базі проходила  обласна науково-практична конференція «Міжнародна співпраця освітніх закладів як напрям інноваційного розвитку учасників навчально-виховного процесу».

Високоінтелектуальне зібрання представляли вчителі образотворчого мистецтва, які є учасниками українсько-польського проекту «Уроки з підприємницьким тлом» та опікуни шкільних клубів підприємництва, які є учасниками українсько-польського проекту «Шкільна академія підприємництва». Почесними гостями конференції були представники польської діаспори – головагромадської організації «Спілка поляків «Ognisko» Дніпропетровської області» пан Антоній Яновський і член організації пан Роман Збровський.

Перед початком роботи конференції педагогічний та учнівський колективи ліцею запросили відвідати ярмарку, на якій було представлено різнобарв’я українських страв, весільний коровай, консервовані овочі, фрукти, варення, сушені фрукти у вигляді намиста, сучасні та стародавні весільні рушники і т.п. Кожний зміг знайти для себе щось індивідуальне і цінне. Виручені кошти будуть використані на придбання одягу учням - сиротам професійного ліцею.

Після відвідування ярмарки, учасників запросили в намет, де їх чекала смачна козацька страва. Під супровід баяну, на свіжому повітрі з апетитом дегустували запропоноване українське меню. Цей національний дух об’єднав різних, але водночас справжніх українських педагогів - ініціативних, підприємливих, комунікабельних, творчих професіоналів, які готові працювати на благо регіону і держави, навчаючи і виховуючи майбутнє України.

На початок роботи учасників конференції благословив настоятель Свято-Успенської церкви Новомосковського району архімандрит Іаков. Сильна духом людина - непереможна! Духовне слово завжди направляє, вказує на важливість переосмислення цінностей, а сьогодні суспільству це конче необхідно. Якщо людина усвідомить, що моральність, совість, порядність, любов до ближнього, співчуття, милосердя та інші гуманні принципи не просто гасла, а вони є однією із основ розвитку стабільного,успішного, процвітаючого суспільства, де кожний відчуває свою значимість і потрібність, тоді і світ стане багатшим і безпечнішим!

Розпочала конференцію обласний координатор українсько-польських проектів Світлана Кушнікова, яка зазначила на тому, що міжнародні проекти є інноваційною технологією для професійного зростання педагога.

Приємною несподіванкою для всіх присутніх було використання інформаційно-комунікаційних технологій на практиці (проявили свою ініціативність і підприємливість). Саме в режимі Оn-lіne ми змогли поспілкуватися з поважними для нас людьми: координатором польсько-українських проектів Евою Бобінською (Центр Розвитку Освіти Республіки Польща), Романом Шияном, директором Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти (ЛОІППО, Україна), Мирославою Товкало, редактором посібника «Уроки з підприємницьким тлом»( ЛОІППО, Україна), Ольгою Слюсар методистом Миколаївського ОІППО та педагогами Миколаївської області (МОІППО, Україна), які були присутні на конференції. Кордони зникають, коли є коло однодумців і велике бажання навчатись новому, апробовувати і впроваджувати це в освітніх закладах під час навчально-виховного процесу. Ми Вам вдячні за підтримку!

Про інноваційні підходи управлінської діяльності у реалізації Міжнародних проектів в навчальному закладі доповіли:Олена Вайло, директор Перещепинського професійного ліцею Новомосковського району з темою: «Управлінські інновації у проблемному полі сучасної освіти» та Ірина Бойда,директор Привільнянської середньої загальноосвітньої школи Солонянського району з темою: «Життєві орієнтири та перспективи шкільного клубу підприємництва «Академія успіху»».

Про теоретичні та прикладні аспекти забезпечення науково-методичної роботи, структурні компоненти та шляхи євроінтеграції у межах навчально-виховного процесу доповіли Олена Яшина, методичний консультант проекту «Уроки з підприємницьким тлом» ДОІППО та Ірина Бойко, методист науково-методичного центру управління освіти та науки Дніпропетровської міської ради.

Практичний аспект підприємницької освіти у формуванні ініціативності і підприємливості учасників навчально-виховного процесу розкрили на МАЙСТЕР-КЛАСАХ учасники проекту «Уроки з підприємницьким тлом» Оксана Базилевська, Ганна Молчановата учасники проекту «Шкільна академія підприємництва» Олена Сушко і Євген Глазирін (опікуни ШКП «БізнесОК» м.Жовті Води), Віта Суліменко і Ірина Горб (опікуни ШКП «Маківка» Томаківського району). 

Результативність змін вдосконалення педагогів – це шлях до впровадження гуманних, демократичних процесів на засадах підприємницької позиції в навчальному закладі.

Після майстер-класів Олена Яшина та Світлана Кушнікова презентували посібник з методичними рекомендаціями про організацію інтегрованих уроків «із підприємницьким тлом» та взірцевими конспектами таких уроків і вручили свідоцтва Осередку Розвитку освіти Республіки Польща учасникам українсько-польського проекту «Уроки з підприємницьким тлом".

За підсумками роботи цінними подарунками, які спів-фінансовано в рамках програми польської співпраці задля розвитку Міністерства Закордонних Справ Республіки Польща у 2014 році, були нагородженні кращі педагоги українсько-польських проектів Дніпропетровщини:

  1. Олена Вайло, директор Перещепинського професійного ліцею Новомосковського району.
  2. Людмила Нартова, керівник гуртка  з вишивки «Візерунок» Перещепинського професійного ліцею Новомосковського району.
  3. Олена Сушко, опікун ШКП «БізнесОК», психолог ліцею природничо-наукового навчання м.Жовті Води.
  4. Євген Глазирін, опікун ШКП «БізнсОК», вчитель економіки ліцею природничо-наукового навчання м.Жовті Води.
  5. Ірина Горб, опікун ШКП «Маківка», психолог Томаківської загальноосвітньої школи №2 Томаківського району.
  6. Віта Суліменко, опікун ШКП «Маківка», вчитель економіки Томаківської загальноосвітньої школи №2 Томаківського району.
  7. Ганна Молчанова, керівник гуртка «Ми малюємо світ» КЗНВО №109.
  8. Оксана Базилевська, вчитель образотворчого мистецтвабагатопрофільного навчально-реабілітаційного ресурсно-методичного центру корекційної роботи та інклюзивного навчання Дніпропетровської обласної ради.
  9. Ірина Бойда, опікун ШКП «Академія успіху», директор Привільнянської середньої загальноосвітньої школи Солонянського району.


Обласний координатор міжнародних проектів
Світлана Кушнікова

Поділитися:  
Новини проекту
Аркадий Морейнис рассказал, как объяснить ребенку, что такое предпринимательство (15.12.2017)
Инвестор Аркадий Морейнис в Telegram-канале «Тёмная сторона» рассказал, как доступно объяснить ребенку суть предпринимательства.
В Університеті банківської справи відбудеться IV Всеукраїнський турнір юних знавців курсу «Фінансова грамотність» (05.12.2017)
7-8 грудня в Університеті банківської справи пройдуть півфінальні та фінальні ігри ІV Всеукраїнського турніру юних знавців курсу «Фінансова грамотність».
Всі новини »