17Лис

Вчителів зарубіжної літератури ознайомлено з матеріалами українсько-польського проекту «Уроки з підприємницьким тлом»

В рамках обласного семінару "Сучасний урок зарубіжної літератури: пошуки і рішення", що відбувся 02.11.2015 у ЛОІППО, голів районних методичних комісій учителів зарубіжної літератури ознайомлено з матеріалами українсько-польського проекту «Уроки з підприємницьким тлом», покликаного розширити можливість формувати підприємницьку компетентність серед молоді на уроках різних шкільних дисциплін. Презентативний матеріал, робота в групах, розгляд навчальних матеріалів, спонукало присутніх до висновку, що уроки зарубіжної літератури, де підприємницьке тло інтегроване у зміст уроку, методи навчання, надають широкий спектр можливостей під час аналізу художнього твору, виховання активності, ініціативності та творчих здібностей школярів, а формування в учнів такої ключової компетентності як "ініціативність та підприємливість" визначають здатність особи втілювати задуми і бути конкурентноздатними, проявляти креативність і ризикувати, а також планувати заходи, які допоможуть досягти окреслених цілей, – це вміння, на які є найбільший запит роботодавців і які життєво необхідні для розвитку країни на сучасному етапі.

29.10.2015 у Новояворівській ЗОШ І-ІІІ ст. №1 відбувся навчальний тренінг для учителів зарубіжної літератури "Як навчати цікаво та ефективно?"

Фотоальбом

    

Екологія душі як важливий чинник формування особистості сучасного вчителя та учня 

Таку тему обговорювали учасники семінару в еколого-просвітницькому центрі Яворівського національного природного парку за участю старшого викладача кафедри гуманітарної освіти Львівського ОІППО Ковальової Л.Л., методиста відділу освіти Яворівської РДА Оксани Майхер, вчителів зарубіжної літератури Яворівщини, співробітників Яворівського НПП.        

З вітальним словом звернувся до гостей директор Яворівського національного природного парку, заслужений природоохоронець України Михайло Біляк, який зазначив, що практично усі поети, письменники у своїй творчості оспівують природу, її велич та красу. Перед нами стоїть завдання через вірші, оповідання, новели прищепити любов до природи рідного краю, показати її унікальність, і з рештою, виховувати екологічно-свідоме підростаюче покоління.

Присутні мали можливість почути педагогічні роздуми Тетяни Наумко над питаннями: земля, людина і природа в творчості сучасного українського письменника Мирослава Дочинця. Також своїми віршами «Ритми серця» ділилась з учасниками семінару вчитель-методист Львівської гімназії «Престиж» Тетяна Мурзо. Її рими зворушили кожного, адже питання збереження природи і збереження України тісно переплетені у рядках віршів.

Участь у тренінгу "Підприємливість та ініціативність серед інших ключових компетентностей" в рамках Всеукраїнського проекту "Уроки з підприємницьким тлом", який допоможе впровадити діяльнісний підхід до навчання і зробить шкільне життя цікавішим.

06 жовтня 2015 року відбулося виїзне засідання школи педагогічної майстерності учителів зарубіжної літератури району. Учасники заходу переглянули експозицію національного музею ім. Андрея Шептицького у м. Львові, ознайомилися з музейно-педагогічними методи та прийоми викладання зарубіжної літератури. Мрачковська Г.М., методист навчально-методичного центру м. Львова, провела музейний урок за твором Р.М.Рільке «Пісня про Правду». Педагоги взяли участь у квесті та ознайомилися зі спектром послуг, які надають працівники музею для покращення навчально-виховного процесу з предмета.

25 серпня 2015 року відбулося засідання районної методичної комісії учителів зарубіжної літератури. Методист Майхер Оксана підвела підсумки роботи методичної комісії за 2014-2015 н.р., ознайомила з планом роботи на наступний навчальний рік та питаннями реформування освітньої галузі. Педагоги опрацювали інстуктивно-методичні рекомендації щодо викладання зарубіжної літератури у 2015-2016 н.р.

Особлива увага приділялася питанню викладання предмета у 7 класі (Кодан О.В.). Члени методичної комісії мали можливість придбати навчально-методичний комплект для учителя "Зарубіжна література. 7 клас" (укладач Л.Ковальова), "Завдання для оцінювання навчальних досягнень учнів. 7 клас."(керівник творчої групи Мацелюх Н.Р.), новинки фахової преси та видавництва "Астон". Окремо зупинилися на питанні: "Реалізація завдань Концепції національно-патріотичного виховання під час викладання зарубіжної літератури" (Сабат Ю.І.). Жваве обговорення та підтримку викликало презентування блогу методиста Майхер Оксани. Логічним завершенням засідання стало нагородження грамотами відділу освіти педагогів: Валах І.В., Цегольник Т.І., Рак О.І. та Станько Л.А. за досягнуті успіхи у навчанні та вихованні учнівської молоді, високий професіоналізм та творчість.

Презентація методичного посібника "Завдання для оцінювання навчальний досягнень учнів із зарубіжної літератури. 7 клас.", укладеного творчою групою учителів Яворівщини, під час обласного семінару методистів на тему: "Особливості вивчення зарубіжної літератури у 2015-2016 н.р.", який відбувся 20 серпня 2015 року у Львівському ОІППО.

На фото: Оксана Майхер, методист Яворівського методичного кабінету та Ніна Міляновська, автор підручника для 7 класу

У квітні 2015 року на базі Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти відбулася творча зустріч педагогів Львівщини та Тернопілля на тему: «Зарубіжна література в сучасному освітньому просторі». У складі делегації від Львівщини була методист методичного кабінету відділу освіти Яворівської РДА Майхер Оксана Миколаївна, яка ділилася досвідом щодо ефективності методичної роботи з учителями зарубіжної літератури. Різноманітні напрямки і форми роботи, цікаві знахідки і результативність праці викликали чималий інтерес присутніх. (Стаття про цю зустріч «Мости співпраці» надрукована у ж. «Всесвітня література в школах України» №6, 2015).

20 квітня 2015 року у Наконечнянській ЗОШ І-ІІІ ст. відбулося засідання школи педагогічної майстерності учителів світової літератури району. У програмі заходу було: відвідання відкритого уроку у 6 класі «Натхнення вічною красою. Мацуо Басьо. Хоку» та презентація методичних матеріалів учителя-методиста Кодан О.В. «Вивчаємо світову поезію засобами критичного мислення»; навчальний тренінг «Методи позитивного мислення у навчально-виховному процесі», який провела методист методичного кабінету Майхер О.М. Логічним завершенням заходу стала краєзнавча екскурсія «Юрій Липа – славний син української землі».

Джерело: zajavorivmayher.blogspot.com
Поділитися:  
Новини проекту
Аркадий Морейнис рассказал, как объяснить ребенку, что такое предпринимательство (15.12.2017)
Инвестор Аркадий Морейнис в Telegram-канале «Тёмная сторона» рассказал, как доступно объяснить ребенку суть предпринимательства.
В Університеті банківської справи відбудеться IV Всеукраїнський турнір юних знавців курсу «Фінансова грамотність» (05.12.2017)
7-8 грудня в Університеті банківської справи пройдуть півфінальні та фінальні ігри ІV Всеукраїнського турніру юних знавців курсу «Фінансова грамотність».
Всі новини »