12Гру

Обласна конференція за підсумками польсько-українського проекту «УРОКИ З ПІДПРИЄМНИЦЬКИМ ТЛОМ»

Учасник: Волинська область

4 грудня у Волинському інституті післядипломної педагогічної освіти відбулась обласна конференція за підсумками польсько-українського проекту «Уроки з підприємницьким тлом», реалізація якого тривала з червня по грудень 2014 року. Відкриваючи конференцію, координатор проекту у Волинській області, завідувач науково-дослідної лабораторії освітніх інновацій та координації діяльності РМК (ММК) Надія Ткачук наголосила на актуальності та практичній значимості проекту, важливості обміну досвідом, отриманого в процесі реалізації мети та завдань.

Як будувати навчальний процес відповідно до засад компетентнісного підходу? Чи є у змісті «мого» предмета потенціал для формування ключових компетентностей, зокрема компетенції підприємництва та ініціативності? Якими технологіями, методами, техніками можна «відтворити» мову компетентнісного підходу на уроці? Що можна зробити для того, щоб учні були активними учасниками занять, відповідальними за власне навчання? Відповіді на ці та інші, не менш актуальні запитання намагались знайти учасники підсумкової конференції, автори конспектів уроків з польської мови та світової літератури: Світлана Бусел, кандидат філологічних наук, вчитель загальноосвітньої школи І – ІІІ ст. с. Козлиничі Ковельського р-ну, Людмила Щерба Михайлівна, вчитель польської мови загальноосвітньої школи І – ІІІ ст. с. Забороль Луцького р-ну, Анна Станько-Присяжнюк, вчитель польської мови ЗОШ І-ІІІ ст. с. Гірка Полонка Луцького р-ну, Яніна Яковенко, вчитель комунального закладу «Луцький НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 22-ліцей» Луцької міської ради», Надія Гресь, вчитель світової літератури комунального закладу «Луцький НВК «Гімназія №14» Луцької міської ради», Ольга Граузе, вчитель світової літератури Ківерцівської районної гімназії, Олена Трубнікова, вчитель польської мови Луцької спеціалізованої школи № 1, Вікторія Бугаєва, Яна Цапук, учителі польської мови комунального закладу «Луцька гімназія №21 імені Михайла Кравчука», Тетяна Томчук, вчитель світової літератури загальноосвітньої школи І – ІІІ ст. № 4 м. Ківерці Тетяна Ніколенко, Інні Герасимюк, вчителі світової літератури комунального закладу «Луцький НВК «ЗОШ І – ІІІ ст. № 22-ліцей», Ірина Шайдевич, вчитель польської мови комунального закладу «Луцький навчально-виховний комплекс загальноосвітня школа І-ІІ ступенів №10-професійний ліцей Луцької міської ради». 

Методист відділу гуманітарних дисциплін Лілія Бондарук подякувала учасникам проекту за творчість та креативність, яка відстежується у кожному конспекті уроку. Вказала на необхідність поширення досвіду та популяризації ідей щодо формування підприємницької компетентності на уроках словесності. Особливе зацікавлення в учасників конференції викликав практичний посібник для вчителів «Уроки з підприємницьким тлом», в якому вміщені конспекти уроків педагогів 15 областей України. В рамках круглого столу учасники конференції підтвердили актуальність піднятої проблеми, подякували польським колегам та працівникам Інституту за толерантність, відповідальність у справі, небайдужість до повсякденної праці вчителя-практика. На завершення конференції проректор з наукової роботи, кандидат педагогічних наук, доцент Валентина Вітюк вручила сертифікати учасника проекту та подарунки, які були профінансовані в рамках польської закордонної допомоги за посередництвом МЗС Республіки Польща у 2014 році.

Новини проекту
Аркадий Морейнис рассказал, как объяснить ребенку, что такое предпринимательство (15.12.2017)
Инвестор Аркадий Морейнис в Telegram-канале «Тёмная сторона» рассказал, как доступно объяснить ребенку суть предпринимательства.
В Університеті банківської справи відбудеться IV Всеукраїнський турнір юних знавців курсу «Фінансова грамотність» (05.12.2017)
7-8 грудня в Університеті банківської справи пройдуть півфінальні та фінальні ігри ІV Всеукраїнського турніру юних знавців курсу «Фінансова грамотність».
Всі новини »